حضور هاشمی در کنار مقام معظم رهبری در اجلاس عدم تعهد

حضور علی اکبر هاشمی رفسنجانی در کنار مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد هم دارای پیام داخلی و هم خارجی است.

اولا اینکه علیرغم تمام تلاشهای انجام گرفته از سوی برخی از بنگاههای خبری و تبلیغاتی مبنی بر اختلاف در میان بالاترین مقام های سیاسی و انقلابی این همراهی می خواهد اعلام کند که  نمی توان به اختلافات میان آنها دل بست. آنها در کنار تفاوت آرا در کنار هم خواهند بود.

ثانیا حضور هاشمی در کنار سران قوا می تواند به تعبیری مبین این وضعیت باشد که چیدمان آینده قدرت در ایران می تواند از طریق آشتی ملی و به اصطلاح کاندیدای آشتی ملی پی گیری شود. هاشمی همچنان در سطوح بالا دارای اعتبار کافی سیاسی است و حتی می تواند در آینده بیشتر هم شود.

ثالثا علیرغم همه انتقاداتی که از سوی برخی به هاشمی صورت می گیرد مبنی بر اینکه وی جزء خواص بی بصیرت هست و هر مسئول ریز و درشت دراین ماههای اخیر برای وی تکلیف تعیین می کند این همراهی آن هم در بزرگترین رویداد دیپلماتیک ایران بعد از انقلاب که قطعا بدون نظر مقام معظم رهبری نبوده است مبین بی اعتباری مطرح کنندگان شرایط برای هاشمی می باشد. 

/ 2 نظر / 21 بازدید
جامه دران

امیدوارم مسئولین رده های پایین تر نیز به تاسی از مقام معظم رهبری نگاه حکیمانه ای به روابط میان خود و ارکان نظام بیندازند.هاشمی قلب تپنده نظام و بازوی توانمند رهبر فرزانه است.

موذن

امام (ره) گفت : هاشمی زنده است چون نهضت زنده است . آنانکه می خواهند هاشمی را بکوبند در واقع با امام و انقلاب مشکل دارند . توفیق دیدن وبلاگ تون را ازج نهاده و شکرگزار آن هستم . منتظر نگاه سبزتان در وبلاگ خود هستم . بهترین ها را برایتان آرزومندم