گونه شناسی آرای رحمت جلالی در کردکوی

مردم کردکوی بعنوان پایگاه اصلی آراء حاج رحمت جلالی تلاش زیادی کردند تا نماینده ای شایسته به مجلس راه یابد اما متاسفانه دست های پنهان قدرت و ثروت مانع راه یابی به مجلس شد.

بعنوان نمونه گفته شده است که علیرغم حضور برخی از اقوام حاج رحمت جلالی در یک روستا از توابع بندرگز ، رای حاج رحمت جلالی در این روستا صفر درج شده است. حال....

اما کسانی که به رحمت جلالی رای داده اند را می توان ۳ دسته دانست:

اولا افرادی بودند که حاج رحمت و سلامت نفس و تدین واعتقاد و شایستگی او را می شناختند و بهمین خاطر او را برگزیدند. می توان گفت که از ۲۶ هزار نفر حداقل ۱۰ هزار رای این گونه بود .  جغرافیای این رای در روستاها و شهر کردکوی متمرکز است.

دوم اینکه افرادی بودند که شناخت اندکی از حاج رحمت داشتند ولی تنها به این دلیل رای دادند که یک کردکوئی به مجلس راه یابد و عطش و انتظار مردم کردکوی برآورده شود. بسیاری بودند که حتی تاکنون در انتخابات شرکت نداشتند

سومین گروه نیز کسانی بودند که تنها به این دلیل به حاج رحمت جلالی رای دادند که کاندیدای مقابل رای نیاورد و به سیطره باند قدرت و ثروت در منطقه پایان داده شود.

با این حال این حماسه بزرگ و رای به حاج رحمت جلالی واجد چند ویژگی است:

اولا بودجه ستاد تبلیغاتی او اندک بود و در تاریخ انقلاب اسلامی نادر است که کسی با این بودجه کم بتواند بالا بیاید و اگر ... نبود قطعا یک رکورد در تاریخ انقلاب محسوب می شود.

دوم اینکه وقت حاج رحمت جلالی نیز اندک بود. از ۹ دی ماه تا الان زمان بسیار اندک بوده است ولی با این وقت اندک مردم شهرستان کردکوی هم شهر و هم روستا تلاش کردند و بدون هیچ چشم داشتی رای سالم ریختند.

سوم اینکه وعده های حاج رحمت جلالی در انتخابات نیز اندک بود. وعده حداقلی و خدمت حداکثری از شعارهای معروف ایشان بود که ثابت کرد مردم بدون توجه به وعده های دروغین و با توجه به شایستگی رای می دهند.

چهارم اینکه سازماندهی ستاد و برنامه ریزی تبلیغاتی ایشان نیز بسیار مردمی و بدور از ریاست جوئی ها و کلک های معمول بود.

پنجم اینکه این رای ریخته شده و فعلا مشخص شده رای سالم و بدون عیب و حاشیه بود. بسیاری از روستاها و شهرها شاهد بسیاری از بداخلاقی های انتخاباتی بودند.

با این وقت اندک، بودجه اندک، سازماندهی اندک، وعده اندک بنظر می رسد حاج رحمت جلالی پیروز اصلی انتخابات باشد اگر چه بصورت رسمی رای دوم را بدست آورد.

در خاتمه جادارد از همه مردم شهرستان کردکوی، روستاهای کردکوی و بندرگز و بندرترکمن کمال تشکر و قدردانی صورت گیرد.

/ 0 نظر / 16 بازدید