تقابل سریال خداحافظ بچه با سه انگاره روز

برخلاف تمام کسانی که اظهار می دارند سریال خداحافظ بچه یک سریال غیر واقعی است که یک موضوع غیر مهم را برجسته کرده است معتقدم که این سریال درونمایه واقعی دارد و بیانگر موضوعات روز هست . درونمایه های اصلی این سریال به جنگ سه انگاره روز رفته است:  

اولین جنگ این سریال با پدیده ای بنام توجیه کردن هدف به هر بهائی است. پیام اصلی سریال این بوده است که برای داشتن یک چیز خوب یک خانواده ایرانی و یا یک شخصیت ایرانی حاضر است به هر حربه ای متوسل شود. سیاستمدار برای در راس ماندن، پولدار برای پولدار شدن، بی بچه برای بچه دار شدن حاضر است حقوق دیگران را لگد مال کند و خود را ببیند و دیگری را نبیند. 

دقیقا ترجمه سخن حضرت امیر است که می فرماید لو لا کراهیه الغدر لکنت ادهی الناس... اگر دروغ و خیانت کراهت نداشت من زرنگ ترین بودم..

این سریال می گوید هدف هر چند مقدس وسیله نامقدس را توجیه نمی کند وگرنه علی ابن ابی طالب از همه زرنگ تر بود...

دومین تقابل این سریال با پدیده همه گیر دروغ است.  این بلایی که همه را فرا گرفته و هر کس به آن متوسل نشود گوئی بوئی از عقل و رشادت نبرده است. این پدیده بخصوص در سالهای اخیر بسیار شایع شده است. آمار دروغ ، ادعای دروغ و.... نقل نبات همه سیاستمداران و مردم شده است. گوئی دروغگوئی مردم به مسئولین و مسئولین  به مردم و مردم به مردم  همه گیر شده است . برجسته کردن بچه دار شدن یک بی بچه شاید اغراق کردن بیش از اندازه باشد ولی برای تقبیح دروغ نیاز بود... این سریال می گوید دروغ نگوئید...

سومین تقابل این سریال با خرافه و خرافه گرائی بود. آنجا که حتی یک پیرزن ساده دل روستائی نیز می گوید برای بهشت رفتن ندیده و بچه بدرد نمی خورد بلکه آنچیزی که موجب خوشبختی می شود عمل نیکو است نه .. 

/ 2 نظر / 20 بازدید
jobs

مرجع آگهی ها و اطلاعات استخدامی با قرار دادن کد زیر در قالب وبلاگ خود مخاطبان خود را از آخرین اطلاعات استخدامی کشور مطلع سازید <script language="javascript" src="http://www.jobs.xzn.ir/Box/BoxCreate.js"></script> کد فوق را در قسمت کد های اختصاصی وبلاگ خود کپی نمایید. http://www.jobs.xzn.ir گزیده ای از آخرین مطالب آداب مصاحبه شغلی جذب مشتری در ۴۶ ثانیه استخدام کارشناس بیمه استخدام شرکت معتبر بین المللی استخدام شرکت معتبر توزیع کننده محصولات غذایی استخدام یک شرکت تبلیغاتی معتبر دعوت به همکاری شرکت فن آوران پارسیان استخدام یک شرکت پخش معتبر در توزیع لوارم خانگی دعوت به همکاری مهندسین مشاور در تهران استخدام شرکت آریا همراه سامانه استخدام در شرکت پالایش نفت لاوان کوهی که همیشه می سوزد تمرین خودشناسی‌ پیش از ورود به بازار کار!!! چگونه کارمندی نمونه باشیم؟ چگونه شغل انتخاب کنیم ۹ گام برای موفقیت در محیط کار ۱۰ دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک استخدام مدرس در موسسه آریانپور استخ

دبیرخانه دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

""سلام. دبیرخانه دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان از شما دعوت می کند با مراجعه به سایت جشنواره و اطلاع از اهداف، قوانین، موضوعات، اخبار و .... جشنواره، و نیز نگارش مطالب مرتبط با پنج موضوع جشنواره تا پایان مهلت ثبت نام، در این رقابت که به مناسبت گرامیداشت روز گرگان برگزار میشود شرکت نمائید. نشانی سایت جشنواره www.gorganblog.ir""