تحلیل های موجود در خصوص رفتار فرانسه

تاکنون سه تحلیل متفاوت درخصوص رفتار فرانسه نسبت به گفتگوهای هسته ای در ژنو ارائه شده است که هر کدام از آنها طرفدارانی دارد:

اول اینکه عده ای میگویند این رفتار فرانسه در قبال ایران می تواند ناشی از یک تقسیم کار داخلی میان کشورهای غربی باشد. با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند من به آمریکا اعتماد ندارم و به آنها خوش بین نیستم، هم اکنون آمریکائی ها فرانسه را جلو انداختند تا چهره ی خود را بازسازی کنند و بگویند که ما طرفدار حل و فصل بودیم ولی فرانسوی ها مخالفت کردند.

دوم اینکه عده ای معتقدند بعد از اینکه اسرائیل در ملاقات با کری وزیر خارجه آمریکا نتوانست او را متقاعد به عدم امضاء تفاهم نامه با ایران کند اسرائیلی ها دست به دامن وزیر خارجه یهودی فرانسه شده و او نیز کارش را به خوبی در مخالفت با تفاهم نامه و در جهت منافع اسرائیل انجام داد.

اما  سوم اینکه عده ای هم معتقدند فرانسوی ها که در جریان سوریه با آمریکائی ها به تفاهم نرسیدند و آمریکائی ها در جریان فرانسه با آنها همراهی نکردند و مخالفت خود را با سرنگونی بشار اسد اعلام کردند در زمین دیگر یعنی ایران با آمریکایی ها همکاری نکردند.... بقول انگلیسی ها tit for tat

اما چهارم هم اینه که فرانسوی ها این پیام را دادند که ما که این قدر از بابت تحریم ضرر کردیم باید به ما سهم بیشتری بدهید...

/ 2 نظر / 30 بازدید
بیدل

این که 4 تا شد :)

جامه دران

کجایی حاجی والی،شایع شده همراه با طریف ژنو بودی اخوی ...![نیشخند]