حضور سرد مردم یساقی در نماز عید فطر

روستای  یساقی از روستاهایی است یکی از روستاهای پرجمعیت در شهرستان کردکوی هست(بین 7 تا 10 هزار جمعیت) و بخاطر همین تعداد زیاد جمعیت خواهان تبدیل شدن به شهر یا بخش است. در این روستا سه مسجد قرار دارد که امسال مراسم ماه رمضان را برگزار کرده است. بنا به عادت دوران کودکی بیشتر به مسجد جامع می روم. هم در ایام شب قدر و هم در روز عید فطر انتظار با واقعیت بسیار فاصله داشت.

در شب قدر که نصف مسجد هم پر نشده بودند(اگر سحری و افطاری نمی دادند که کسی نمی آمد) و در روز عید فطر هم به نصف نرسید. استقبال سرد مردم یساقی از این ایام برای من بسیار تعجب آمیز بود. حداقل 6 سال از عمرم را در کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سپری کردم. در یک مقایسه کوتاه با اشتیاق مردم این سامان به برخی از مناسبت های مذهبی با مردم یساقی واقعا به روند موجود تاسف خوردم... واقعا جا خوردم... یعنی اینقدر مردم یساقی به عید فطر و .. بی اعتنا و بی اعتقاد شده اند.......................همان یساقی که بیشترین تعداد شهید و مذهبی و جبهه رفته و .. را داشت و دارد .....!!! اگر غریبه ای گذارش آنجا بیفتد انگار در یک قریه ای که اهلش اهل اسلام نیستند قدم گذاشته است... !!!!

بهمین خاطر به یکی از مسئولین مسجد پیشنهاد دادم درب مسجد را در ماه رمضان ببندند و بخاطر 5 نفر پیرمرد که این شبها برای استماع جلسه سخنرانی روحانی می آمدند دیگر نیازی به این همه کولر و برق و گاز و ببند و بیا  نیست که؟؟؟

/ 0 نظر / 20 بازدید